Dział Kształcenia

AutoCAD LT

Cel kursu: celem kursu jest nabycie umiejętności samodzielnego tworzenia dwuwymiarowego rysunku inżynierskiego w programie AutoCAD.
Kurs przeznaczony jest dla osób, które pragną nauczyć się posługiwania programem AutoCAD LT. Program przeznaczony jest do tworzenia rysunku technicznego w różnych branżach i jest obecnie standardem w tworzeniu dokumentacji inżynierskiej.

Adresaci kursu: kurs kierowany jest do wszystkich zainteresowanych.

Program kursu: szkolenie obejmuje poznanie podstawowych elementów rysunku, takich jak odcinki, okręgi, elipsy, figury foremne, krzywe, jak również obiektów bardziej złożonych jak kreskowanie, linie nieciągłe, obszary zamknięte, wymiary, opisy. Atutem programu jest łatwość modyfikacji obiektów, wprowadzania zmian i dokonywania operacji na obiektach takich jak obroty, powielenia, przesunięcia, odbicia lustrzane, czy rozciąganie. Rysunek precyzyjny wykorzystuje lokalizowanie i śledzenie współrzędnych – proces automatyzujący i przyspieszający tworzenie dokumentacji technicznej. Przebieg kreskowania obszarów czy wymiarowanie obiektów są również zautomatyzowane i sprowadzają się do kilku umiejętnych kliknięć. Poruszanie się w przestrzeni papieru umożliwia przygotowanie wydruków w różnych skalach w bardzo krótkim czasie. Fachowe stosowanie tych możliwości programu dostarcza inżynierowi narzędzia, jakiego potrzebuje.

Wykłady (4 godziny lekcyjne):

  • Zarządzanie warstwami i przegląd obiektów
  • Projektowanie kreskowania obszarów i tworzenie linii nieciągłych
  • Przestrzenie projektowe: model i papier. Układy współrzędnych
  • Lokalizacja punktu, śledzenie lokalizacji. Wymiarowanie obiektów

Laboratorium (16 godzin lekcyjnych):

  • Poznanie, stosowanie i modyfikacje następujących zagadnień: Podstawowe obiekty dwuwymiarowe, Elementy tekstowe rysunku, Stosowanie różnych rodzajów linii nieciągłych, Kreskowanie obiektów i przekrojów, Lokalizacja punktów charakterystycznych w obiektach i ich śledzenie, Zarządzanie warstwami, Definiowanie i wykorzystanie układów współrzędnych użytkownika, Tworzenie obszarów i operacje boolowskie na obszarach, Zarządzanie widokiem rysunku, papier i model Wymiarowanie, definiowanie stylu wymiaru, Definiowanie własnych linii nieciągłych, Przygotowanie do drukowania, eksport do pliku wymiany.

Wykładowca: mgr inż. arch. Andrzej Korynek

Czas trwania kursu: 20 godzin lekcyjnych / 4 dni po 5 godzin lekcyjnych

Cena kursu: 1300 PLN brutto

Terminy kursu:



Minimalna liczebność grupy: 6 osób

Miejsce: Miejsce zostanie podane po zebraniu grupy

Wymagania wstępne: użytkowa znajomość środowiska Windows.

Informacje dodatkowe: słuchacze otrzymują materiały szkoleniowe.
Słuchacze po ukończeniu kursu otrzymują świadectwo ukończenia kursu wydane przez Politechnikę Wrocławską.

Kontakt:
Anna Fąfara
anna.fafara@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 15
pokój 120

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję