Dział Kształcenia Podyplomowego

Administrowanie sieciami komputerowymi 20

Edycja 20

Organizatorzy: Wydział Informatyki i Telekomunikacji oraz Dział Kształcenia Podyplomowego 

Cel studiów: studia mają na celu przygotowanie słuchaczy do samodzielnego administrowania współczesnymi środowiskami IT, w tym sieciami komputerowymi i systemami operacyjnymi. Prowadzone na studiach kursy obejmują teoretyczne zagadnienia dotyczące architektury, technologii i bezpieczeństwa sieci komputerowych oraz dają praktyczne umiejętności w zakresie administrowania sieciami o różnych systemach operacyjnych takich jak Windows, Linux/Unix oraz serwerami aplikacji, baz danych, www, poczty elektronicznej. Studia kończą się pracą końcową, której temat powinien być związany z aktualnie wykonywaną (lub docelową) pracą i zainteresowaniami słuchaczy.

Sylwetka absolwenta: pobierz sylwetkę absolwenta »

Adresaci: adresatami studiów są osoby, które przygotowują się do samodzielnego administrowania sieciami komputerowymi oraz osoby które pełnią funkcję administratora sieci komputerowej i chciałyby zdobyć gruntowną i aktualną wiedzę w zakresie budowy,  działania i eksploatacji sieci komputerowych.
Od słuchaczy wymagana jest podstawowa wiedza informatyczna oraz praktyczne doświadczenie w pracy z komputerem. Wskazana jest znajomość podstaw programowania komputerów. 

Kierownik studiów: dr inż. Wojciech Thomas e-mail: wojciech.thomas@pwr.edu.pl

Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (250 godzin zajęć + 30 godzin praca końcowa) i odbywają się w systemie zaocznym (zjazdy w soboty i w niedziele w godz. 8.00-17.00). 

Program kształcenia i plan studiów podyplomowych: pobierz program studiów »

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz specjaliści w danej dziedzinie.
pobierz nazwiska wykładowców »

Miejsce: zajęcia odbywać się będą w salach wykładowych i laboratoryjnych Politechniki Wrocławskiej:
budynek D-1 pl. Grunwaldzki 13 we Wrocławiu
budynek D-2 pl. Grunwaldzki 9 we Wrocławiu 
budynek B-4 ul. Łukasiewicza 5 we Wrocławiu 

Terminy zajęć: 

zajęcia odbywają się w soboty i niedziele w godz. 8.15-12.20 i 13.00-17.05

Limit miejsc: 32 

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 
W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów.
Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).
Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Cena: 2 x 3750 zł = 7500 zł
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:
Mateusz Nowicki
mateusz.nowicki@pwr.edu.pl
71 340 75 18
pokój 118

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję