Dział Kształcenia

Certyfikacja i audyt energetyczny budynków 13

Edycja 13

Organizatorzy: Wydział Inżynierii Środowiska oraz Dział Kształcenia 

Cel studiów: Nowy program studiów podyplomowych CiAEB jest odpowiedzią zarówno na zmiany jakie niesie ze sobą nowelizacja Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków, jak i szerokie zapotrzebowanie na specjalistów w obszarach: doradztwa energetycznego, efektywności energetycznej i audytów energetycznych. Absolwenci studiów podyplomowych CiAEB uzyskują szeroką wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu: obowiązujących w Polsce i UE rozporządzeń i norm z zakresu efektywności energetycznej budynków, metod oceny efektywności energetycznej budynków i instalacji budynkowych, metod termomodernizacji i zasad sporządzania audytów energetycznych, wymagań dotyczących budynków zero-energetycznych, niskoenergetycznych i pasywnych, wykorzystania i oceny efektywności OZE, oceny opłacalności ekonomicznej i efektów środowiskowych inwestycji z obszaru Inżynierii Środowiska oraz metod zarządzania energią w budynkach. Ukończenie studiów podyplomowych CiAEB umożliwia wpis do rejestru osób mających uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej (po spełnieniu pozostałych wymogów Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków). Studia podyplomowe przeznaczone są szczególnie dla:

  • inżynierów budownictwa zajmujących się projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją obiektów budowlanych i ich technicznego wyposażenia,
  • pracowników administracji państwowej lub samorządowej zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, ich eksploatacją, a także planowaniem w budownictwie,
  • inżynierów budownictwa chcących rozszerzyć swoje uprawnienia zawodowe o świadectwo uprawniające do sporządzania charakterystyki energetycznej budynków,
  • pracowników spółdzielni mieszkaniowych, agencji nieruchomości i pracowników firm budowlanych zainteresowanych termomodernizacją, energooszczędną eksploatacją i zarządzaniem energią w budynkach.

Czas trwania: dwa semestry. Każdy semestr studiów to 6 lub 7 dwudniowych zjazdów organizowanych w weekendy. Planowany termin rozpoczęcia najbliższej edycji studiów podyplomowych CiAEB to wrzesień 2024 r., a zakończenia to lipiec 2025 r

Aktualnie trwa 13 edycja studiów. Rozpoczęcie edycji 14 planowane jest na wiosnę/lato 2025 r. Zapraszamy do rezerwacji miejsc. Studia uruchomione będą po zebraniu grupy.

Program kształcenia i plan studiów: pobierz»

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: Zajęcia będą odbywały się z pracownikami Politechniki Wrocławskiej, którzy zajmują się oceną energetyczną budynków, zarówno w pracy naukowej, jak i mają wieloletnie doświadczenia branżowe w tym obszarze.

Forma zajęć: hybrydowa (w formie zdalnej poprowadzone zostanie nie więcej niż 1/3 zajęć)

Limit miejsc: minimalna liczba 25 osób, maksymalnie 40

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów.

Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Cena: 2 x 3800 zł = 7600 zł
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:
Julita Kędzia
julita.kedzia@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 16
pokój 118

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję