Dział Kształcenia

Energetyka jądrowa 4

Edycja 4
Organizatorzy: Wydział Mechaniczno-Energetyczny oraz Dział Kształcenia 

Cel studiów: Głównym celem studiów jest podnoszenie kwalifikacji i kompetencji zawodowych absolwentów uczelni wyższych, którzy ze względu na rodzaj ukończonych studiów, nie mają wykształcenia specjalistycznego w zakresie energetyki jądrowej. Studia umożliwią rozwój kadry kierowniczej i zarządzającej w sektorze wytwarzania energii, która będzie mogła kompetentnie wpływać na rozwój gospodarki i kształtowanie polityki energetycznej kraju. Pozyskana wiedza będzie również przydatna w stosowaniu technik i technologii jądrowych na potrzeby medycyny i innych dziedzin przemysłu.

Jedyne studia podyplomowe oferujące zajęcia w Narodowym Centrum Badań Jądrowych oraz możliwość wyjazdu studyjnego do elektrowni jądrowych.

Adresaci: Studia podyplomowe przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą uzyskać rzetelną wiedzę o energetyce jądrowej. Ze względu na zakres poruszanej tematyki, oferta studiów skierowana jest głównie dla kadry inżynieryjno-technicznej, kierowniczej, doradczej oraz menadżerskiej w sektorze wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej, podmiotach administracji publicznej oraz we wszystkich gałęziach przemysłu związanych z energetyką jądrową.

Kierownik studiów: dr inż. Wojciech Zacharczuk, e-mail: wojciech.zacharczuk@pwr.edu.pl

Czas trwania i forma prowadzenia zajęć: zajęcia trwają 2 semestry (184 godziny zajęć) i odbywają się systemem zaocznym (zjazdy sobotnio-niedzielne).

Program studiów»

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz specjaliści w danej dziedzinie.

Miejsce: zajęcia odbywać się będą w salach wykładowych i laboratoriach Politechniki Wrocławskiej oraz w Narodowym Centrum Badań Jądrowych Otwock-Świerk.

Terminy zajęć: termin rozpoczęcia oraz plan zajęć zostanie ustalony i udostępniony po zakończeniu rekrutacji.

Limit miejsc: 28

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów

Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Termin zgłoszeń: 31.08.2024

Cena: 2 x 3600 zł = 7200 zł

Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:
Anna Nowak
anna.e.nowak@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 17
pokój 120

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję