Edycja 11
Organizatorzy: Wydział Mechaniczno-Energetyczny oraz Dział Kształcenia
Cel studiów: celem studiów jest przekazanie wiedzy o odnawialnych źródłach energii i kształtowaniu strategii ich wykorzystania dla celów ochrony środowiska oraz o podstawowych zagadnieniach ekonomicznych i zarządzania jakością w energetyce. Ponadto przybliżenie unijnych i polskich uwarunkowań prawnych, wspierających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
Studia umożliwiają gminom i powiatom wykształcenie specjalistów ds. ekoenergetyki o kompetencjach w zakresie wykorzystania i rozwoju miejscowych zasobów OŹE oraz opracowania strategii rozwoju społeczności lokalnych w oparciu o te zasoby.
Adresaci:
Kierownik studiów: dr inż. Arkadiusz Świerczok, e-mail: arkadiusz.swierczok@pwr.edu.pl
Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (162 godzin zajęć + 14 godzin praca końcowa) i odbywają się systemem zaocznym (11 zjazdów w soboty i niedziele).
Program kształcenia i plan studiów: pobierz program studiów »
Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.
Wykładowcy: zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz specjaliści w danej dziedzinie.
Miejsce: zajęcia odbywać się będą w salach wykładowych Politechniki Wrocławskiej, a część zajęć laboratoryjnych w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Bielawie.
Terminy zajęć: termin rozpoczęcia zajęć zostanie ustalony i podany w momencie zebrania grupy.
Harmonogram zajęć:
Limit miejsc: 24
Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów.
Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).
Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »
Cena: 2 x 3350 zł = 6700 zł
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.
Kontakt:
Julita Kędzia
julita.kedzia@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 16
pokój 118