Ochrona przeciwporażeniowa i przeciwpożarowa w instalacjach elektrycznych

Organizatorzy: Wydział Elektryczny oraz Dział Kształcenia Podyplomowoeg

Krótka charakterystyka studiów podyplomowych:
Program studiów podyplomowych zawiera wykłady z instalacji i aparatów elektrycznych, ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym, ochrony odgromowej, zagrożeń wybuchowych, bezpieczeństwa pożarowego budynków, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz prowadzenia działań ratowniczych. Studia podyplomowe rozszerzają wiedzę oraz przygotowanie uczestników do indywidualnego wykonywania projektów technicznych instalacji elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem lub pożarem oraz uczą przeprowadzania bezpiecznej i skutecznej ewakuacji ludzi z budynku objętego pożarem przy zapewnieniu ciągłości dostaw energii elektrycznej o parametrach gwarantujących prace urządzeń przeciwpożarowych. W programie studiów podyplomowych jest łącznie 128 godzin wykładów, 24 godziny projektów oraz 28 godzin ćwiczeń laboratoryjnych. Zajęcia prowadzą pracownicy Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz zaproszeni goście, posiadający stosowną wiedzę i uprawnienia do prowadzenia zajęć.

Praca końcowa polegać będzie na samodzielnym opracowaniu, pod kierunkiem promotora, projektów instalacji elektrycznej budynków zagrożonych pożarem przy uwzględnieniu środków ochrony przeciwporażeniowej i przeciwpożarowej.

Sylwetka absolwenta:  pobierz sylwetkę absolwenta »

Adresaci: Preferowane będą osoby z wykształceniem elektroenergetycznym lub inżynierii bezpieczeństwa wewnętrznego.

Kierownik studiów: dr inż. Marek Jaworski; tel. 71 320-37-68; e-mail: marek.jaworski@pwr.edu.pl

Czas trwania studiów: 2 semestry – 188 godzin

Program kształcenia i plan studiów:  pobierz program studiów »

Warunki ukończenia studiów: Praca końcowa zakończona obroną

Liczba słuchaczy: minimalnie 14 osób, maksymalnie 24 osoby

Termin zajęć: termin rozpoczęcia zajęć zostanie podany w momencie zebrania grupy

Warunek przyjęcia:
Dyplom ukończenia studiów wyższych 1 lub 2 stopnia. Preferowane będą osoby z wykształceniem elektroenergetycznym lub inżynierii bezpieczeństwa wewnętrznego.
• o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
• w przypadku ukończenia studiów wyższych na innym kierunku o przyjęciu decyduje Kierownik Studiów Podyplomowych.

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Anna Nowak
anna.e.nowak@pwr.edu.pl