Projektowanie Instalacji i Urządzeń Elektrycznych Wspomagane Komputerowo 23

Organizatorzy: Wydział Elektryczny oraz Dział Kształcenia Podyplomowego

Cel studiów: program studiów podyplomowych zawiera wykłady z instalacji i urządzeń elektrycznych, niezawodności zasilania i jakości energii, bezpieczeństwa w elektroenergetyce, metodologii projektowania. Studia podyplomowe rozszerzają wiedzę oraz przygotowanie uczestników do indywidualnego wykonywania projektów technicznych realizowanych przy wykorzystaniu profesjonalnych systemów komputerowego wspomagania projektowania typu CAD/CAE w zakresie układów zasilania i rozdziału energii elektrycznej niskich i średnich napięć. W programie studiów podyplomowych jest łącznie 74 godzin laboratorium komputerowego wspomagania projektowania.
Praca końcowa polegać będzie na samodzielnym opracowaniu, pod kierunkiem promotora, projektu instalacji elektrycznej budynku usługowo-mieszkalnego dla indywidualnych danych projektowych z wykorzystaniem minimum trzech programów typu CAD wspomagających projektowanie instalacji i urządzeń elektrycznych.

Sylwetka absolwenta: pobierz sylwetkę absolwenta »

Adresaci: preferowane będą osoby z wykształceniem elektroenergetycznym i informatycznym.

Kierownik studiów: dr inż. Kazimierz Herlender, prof. uczelni;  e-mail: kazimierz.herlender@pwr.edu.pl

Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (180 godzin) i odbywają się systemem hybrydowym (część wykładów w formie zdalnej w piątki od 17:45-21:00, a laboratoria i część wykładów w formie stacjonarnej w soboty w godz. 9:00-16:00).

Program kształcenia i plan studiów: pobierz program studiów »

Wykładowcy: zajęcia prowadzą pracownicy Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz zaproszeni eksperci.

Miejsce: zajęcia odbywać się będą w sali nr 717 w budynku D-20 Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego 8 we Wrocławiu.

Terminy zajęć: plan»

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunek przyjęcia: dyplom ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia. Preferowane będą osoby z wykształceniem elektroenergetycznym i informatycznym.
W przypadku ukończenia studiów wyższych na innym kierunku o przyjęciu decyduje kierownik studiów podyplomowych.

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Anna Nowak
anna.e.nowak@pwr.edu.pl