Dział Kształcenia Podyplomowego

Techniki Oczyszczania Gazów Odlotowych

Edycja 1

Organizatorzy: Wydział Mechaniczno-Energetyczny oraz Dział Kształcenia Podyplomowego 

Cel studiów: Przekazanie wiedzy o stosowanych w przemyśle i energetyce technikach oczyszczania gazów odlotowych, rozwiązaniach konstrukcyjnych, zasadach eksploatacji i współpracy instalacji odpylania, odazotowania, odsiarczania i usuwania rtęci. Przybliżenie unijnych i polskich uwarunkowań prawnych w zakresie ochrony środowiska oraz zasad wykorzystania i przetwarzania ubocznych produktów procesu spalania paliw. Przedstawienie metod pomiaru podstawowych zanieczyszczeń gazowych i pyłowych powstających w procesie spalania.

Sylwetka absolwenta: Absolwent jest przygotowany do doboru technologii, projektowania, eksploatacji urządzeń odpylających, do redukcji NOx, usuwania SO2 oraz innych zanieczyszczeń (Hg, HCl i HF) z gazów odlotowych z różnych procesów technologicznych. Dodatkowo absolwent posiada wiedzę w zakresie kontroli emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Adresaci: Kadra kierownicza, inżynieryjna, doradcza oraz menadżerska w sektorze wytwarzania energii oraz we wszystkich gałęziach przemysłu, gdzie powstają gazy odlotowe wymagające oczyszczania.

Kierownik studiów: dr inż. Dariusz Łuszkiewicz, e-mail: dariusz.luszkiewicz@pwr.edu.pl

Czas trwania i forma prowadzenia zajęć: Zajęcia w ramach Studiów Podyplomowych Techniki Oczyszczania Gazów Odlotowych podzielone są na dwa semestry w trakcie których zrealizowane zostanie 168 h zajęć (w tym 14 h przeznaczono na pracę końcową). Zajęcia odbywać się będą systemem dwudniowych zjazdów (sobota / niedziela) (6 – 8 godzin lekcyjnych dziennie).
W sytuacjach szczególnych regulowanych zarządzeniami Rektora, wykłady, seminaria oraz część zajęć laboratoryjnych będzie odbywać się zdalnie z wykorzystaniem systemów e-learningowych udostępnionych przez PWr.

Program kształcenia i plan studiów»

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz specjaliści w danej dziedzinie. (pobierz»)

Miejsce: zajęcia odbywać się będą w salach wykładowych i laboratoriach Politechniki Wrocławskiej.

Terminy zajęć: termin rozpoczęcia zajęć zostanie ustalony i podany w momencie zebrania grupy. Planowane uruchomienie luty/marzec 2021

Limit miejsc: Limity miejsc ustalone są na poziomach: dolny – 12 słuchaczy, górny – 30 słuchaczy 

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów.

Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »



Termin zgłoszeń: 

Cena: 2 x 2500 zł = 5000 zł 
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:
Julita Kędzia
julita.kedzia@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 16
pokój 118

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję