Dział Kształcenia

Trakcja elektryczna- sterowanie ruchem kolejowym edycja 4

Edycja 4

Organizatorzy: Wydział Elektryczny oraz Dział Kształcenia 

Cel studiów: Program studiów podyplomowych zawiera wykłady z projektowania sieci trakcyjnej i systemów zasilania sieci trakcyjnej, systemów automatyki i utrzymania urządzeń oraz systemów sterowania ruchem kolejowym. Studia podyplomowe rozszerzają wiedzę z zakresu Systemu ERTMS (ETCS, GSM-R) oraz znajomość Technicznych Specyfikacji Interoperacyjności (TSI). Program studiów obejmuje zagadnienie związane z Kolejami dużych prędkości. W programie studiów podyplomowych jest łącznie 181 godzin wykładowych oraz 13 godzin ćwiczeniowych. Zajęcia prowadzą pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz wybitni specjaliści z zakresu sterowania ruchem kolejowym. Praca końcowa realizowana będzie pod opieką promotora. Temat pracy powinien dotyczyć jednego z wymienionych poniżej zagadnień:

  • projektowanie układów zasilana lub sieci trakcyjnej,
  • projektowanie przekształtników do zasilania trakcji i pojazdów,
  • omawianie zasady działania kolei dużych prędkości,
  • kryteria i zasady doboru zabezpieczeń stosowanych w sieciach trakcyjnych,
  • jakość energii elektrycznej w sieci trakcyjnej.

Sylwetka absolwenta: pobierz sylwetkę absolwenta »

Adresaci: preferowane będą osoby, które ukończyły kierunki automatyka, elektrotechnika i elektronika.

Kierownik studiów: dr inż. Marta Bątkiewicz-Pantuła e-mail: marta.batkiewicz-pantula@pwr.edu.pl

Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (194 godziny) i odbywają się w systemie zaocznym (zjazdy w soboty i w niedziele, jeden zjazd w piątek i sobotę, ok. 8 zjazdów w semestrze, zazwyczaj dwa  razy w miesiącu).

Program kształcenia i plan studiów: 

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą pracownicy Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz wybitni specjaliści z zakresu sterowania ruchem kolejowym.

Miejsce: zajęcia odbywać się będą w sali 314 w budynku D-20 Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego 8 we Wrocławiu.

Terminy zajęć

Limit miejsc: 30

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunek przyjęcia: dyplom ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia. Preferowane będą osoby, które ukończyły kierunki automatyka, elektrotechnika i elektronika. W przypadku ukończenia studiów wyższych na innym kierunku o przyjęciu decyduje, w przypadku wolnych miejsc, kolejność zgłoszeń.

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Cena: 2 x 2600 zł = 5200 zł
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:
Anna Nowak
anna.e.nowak@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 17
pokój 120

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję