Dział Kształcenia Podyplomowego

Tworzywa sztuczne w budowie maszyn edycja 10

Certyfikat Nadzwyczajny Laur Pracodawców 2023»

Certyfikat Akredytacyjny Studia z Przyszłością 2023 »

Certyfikat_Grand_2023 »

Edycja 10

Organizatorzy: Wydział Mechaniczny oraz Dział Kształcenia Podyplomowego 

Cel studiów: celem studiów podyplomowych jest podniesienie kwalifikacji uczestników w zakresie stosowania materiałów polimerowych w budowie maszyn i urządzeń, a także projektowania i technologii wytwarzania produktów i elementów maszyn z tworzyw sztucznych oraz ich utylizacji po okresie eksploatacji (recykling materiałów polimerowych). 
Uczestnicy studiów pozyskają wiedzę wzbogacającą zasób narzędzi służących do twórczego rozwiązywania problemów inżynierskich w zakresie stosowania tworzyw sztucznych. Program obejmuje podstawy dotyczące doboru tworzyw sztucznychw zastosowaniach technicznych, doświadczalne i numeryczne metody konstruowania oraz wytwarzania elementów z tworzyw sztucznych.
Praca końcowa obejmuje praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności w rozwiązywaniu zadania projektowo-konstrukcyjnego bądź procesu technologicznego w zakresie zastosowania tworzyw sztucznych na określone produkty lub elementy maszyn i urządzeń.

Sylwetka absolwenta: pobierz sylwetkę absolwenta »

Adresaci: studia przeznaczone są dla kadry inżynieryjno-technicznej (projektantów, konstruktorów, technologów i innych pracowników zaplecza technicznego) zakładów przemysłowych, przedsiębiorstw produkcyjnych i firm zajmujących się wykorzystywaniem tworzyw sztucznych w swoich produktach, a także w eksploatowanych maszynach i urządzeniach.

Kierownik studiów: dr inż. Anita Ptak e-mail: anita.ptak@pwr.edu.pl

Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (280 godzin zajęć + 40 godzin praca końcowa) i odbywają się w systemie zaocznym (zjazdy w soboty i w niedziele).

Program kształcenia i plan studiów podyplomowych: pobierz program studiów »

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz specjaliści w danej dziedzinie.

Miejsce: zajęcia odbywać się będą w budynku B-5 Politechniki Wrocławskiej, ul. Łukasiewicza 7/9, Wrocław.

Terminy zajęć: 

Limit miejsc: 30

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów.

Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).
Preferowane są osoby z wykształceniem mechanicznym, technicznym i ekonomicznym. 

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Cena: 2 x 3500 = 7000 zł
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.  

Kontakt:
Julita Kędzia
julita.kedzia@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 16
pokój 118

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję