Architektura multimedialna. BIM + Wizualizacja + Mobilność

architekci_pl_architektura_multimedialna_logo_poziom_final.jpg

Organizatorzy: Wydział Informatyki i Telekomunikacji oraz Dział Kształcenia Podyplomowego

Cel studiów: Celem studiów podyplomowych „Architektura multimedialna.  BIM + Wizualizacja + Mobilność” jest zdobycie praktycznych umiejętności modelowania trójwymiarowego, tworzenia fotorealistycznych wizualizacji i ich postprodukcji oraz prezentacji koncepcji projektowych na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Prezentacje mobilne wykonane zostaną, w przyjaznych dla użytkownika środowiskach, na platformę Android i Apple iOS.

Wprowadzone zostaną podstawy programowania w opracowanym przez firmę Apple języku SWIFT. Studia skierowane są do absolwentów różnych kierunków studiów wyższych, w tym na poziomie inżynierskim i licencjackim, nie tylko architektonicznych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w sprawnym przenoszeniu swoich koncepcji  do środowiska CAD BIM, 3dsMAX, Blender, posługiwania się programami graficznymi, a nawet prezentacji swych dokonań na urządzeniach mobilnych w postaci portfolio w formie strony internetowej oraz aplikacji mobilnej na platformę Android oraz Apple iOS.Mobilne aplikacje studenckie będą uruchamiane i testowane na udostępnianych indywidualnie studentowi smartfonach oraz tabletach.

Sylwetka absolwenta: pobierz sylwetkę absolwenta »

Adresaci: preferowane są osoby z wykształceniem informatycznym, technicznym i ekonomicznym.

Kierownik studiów: doc. dr inż. Krzysztof Waśko, e-mail: krzysztof.wasko@pwr.edu.pl

Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (256 godzin zajęć + 30 godzin praca końcowa) i odbywają się systemem zaocznym (zjazdy w soboty i w niedziele, 8 zjazdów w semestrze, zazwyczaj 2 razy w miesiącu).

Program kształcenia i plan studiów podyplomowych: pobierz program studiów»

Wykładowcy: Zespół wykładowców składa się z doświadczonej kadry dydaktycznej Politechniki Wrocławskiej oraz specjalistów z zewnątrz. Wykładowcami są głównie osoby, które łączą wiedzę teoretyczną z jej praktycznym wykorzystaniem w życiu codziennym.

Miejsce: Zajęcia odbywać się będą w salach wykładowych Politechniki Wrocławskiej.

Terminy zajęć: termin rozpoczęcia zajęć zostanie ustalony i podany w momencie zebrania grupy.

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów.

Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja»

Termin zgłoszeń:

Anna Nowak