Dział Kształcenia

Projektowanie instalacji i urządzeń elektrycznych wspomagane komputerowo edycja 24

Edycja 24

Organizatorzy: Wydział Elektryczny oraz Dział Kształcenia 

Cel studiów: program studiów podyplomowych zawiera wykłady z instalacji i urządzeń elektrycznych, niezawodności zasilania i jakości energii, bezpieczeństwa w elektroenergetyce, metodologii projektowania. Studia podyplomowe rozszerzają wiedzę oraz przygotowanie uczestników do indywidualnego wykonywania projektów technicznych realizowanych przy wykorzystaniu profesjonalnych systemów komputerowego wspomagania projektowania typu CAD/CAE w zakresie układów zasilania i rozdziału energii elektrycznej niskich i średnich napięć. W programie studiów podyplomowych jest łącznie 74 godzin laboratorium komputerowego wspomagania projektowania.
Praca końcowa polegać będzie na samodzielnym opracowaniu, pod kierunkiem promotora, projektu instalacji elektrycznej budynku usługowo-mieszkalnego dla indywidualnych danych projektowych z wykorzystaniem minimum trzech programów typu CAD wspomagających projektowanie instalacji i urządzeń elektrycznych.

Adresaci: preferowane będą osoby z wykształceniem elektroenergetycznym i informatycznym.

Kierownik studiów: dr inż. Kazimierz Herlender, prof. uczelni e-mail: kazimierz.herlender@pwr.edu.pl

Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (180 godzin) i odbywają się systemem zaocznym (zjazdy w piątki w godz. 17.00-20.30 i w soboty w godz. 8.00-16.00).

Program kształcenia i plan studiów: 

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą pracownicy Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz zaproszeni eksperci.

Miejsce: zajęcia trwają 2 semestry (180 godzin) i odbywają się systemem hybrydowym ( wykłady w formie zdalnej w piątki od 17:00-20:30, w soboty laboratoria i wykłady w miarę możliwości w formie stacjonarnej w godz. 8:00-16:00).

Terminy zajęć: planowany termin rozpoczęcia marzec 2025 w przypadku zebrania grupy

Limit miejsc: 24

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunek przyjęcia: dyplom ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia. Preferowane będą osoby z wykształceniem elektroenergetycznym i informatycznym.
W przypadku ukończenia studiów wyższych na innym kierunku o przyjęciu decyduje kierownik studiów podyplomowych.

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Termin zgłoszeń:

Cena: 2 x 3100 zł = 6200 zł
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:
Anna Nowak
anna.e.nowak@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 17
pokój 120

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję