Dział Kształcenia

Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych

Edycja 9

Organizatorzy: Wydział Inżynierii Środowiska oraz Dział Kształcenia 

Cel studiów: przygotowanie słuchaczy do pracy w sektorze gazowniczym w kraju

Sylwetka absolwenta: pobierz sylwetkę absolwenta »

Adresaci: studia podyplomowe są adresowane do osób pracujących w sektorze gazowniczym i budowlano-wykonawczym głównie o wykształceniu wyższym technicznym, jak również ekonomicznym w celu pogłębienia i rozszerzenia wiedzy z zakresu zagdnień projektowania, budowy i eksploatacji systemów transportu, dystrybucji i magazynowania gazu ziemnego. Studia są sprofilowane pod względem zagadnień dotyczących systemów gazociągowych, a w szczególności sieci gazowych wysokiego i średniego ciśnienia.

Kierownik studiów: dr inż. Sebastian Englart e-mail: sebastian.englart@pwr.edu.pl

Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (200 godzin zajęć + 30 godzin praca końcowa) i odbywają się w systemie zaocznym (w sumie 15 zjazdów w piątki i w soboty).

Program kształcenia i plan studiów podyplomowych: pobierz program studiów » 

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Gazoprojektu, Gaz-Systemu, EuroPolGazu. Współpracujemy również z pracownikami Spółek Dystrybucji Gazu.

Miejsce: zajęcia odbywać się będą w salach wykładowych Politechniki Wrocławskiej. 

Terminy zajęć: 

Limit miejsc: 30

Warunki rekrutacji: O przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów.

Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich). Preferowane są osoby po kierunku technicznym lub ekonomicznym.

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Cena: 2 x 3750 zł = 7500 zł
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:

Anna Fąfara
anna.fafara@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 15
pokój 120

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję