Dział Kształcenia Podyplomowego

Android i iOS- nowoczesne aplikacje mobilne 6

Edycja 6

Organizatorzy: Wydział Informatyki i Telekomunikacji oraz Dział Kształcenia Podyplomowego 

Cel studiów: celem studiów jest przekazanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności tworzenia aplikacji mobilnych działających na dwóch najbardziej popularnych platformach – Android i iOS. W trakcie studiów zaprezentowane zostaną zasady projektowania aplikacji mobilnych oraz programowania tych aplikacji w Javie (Android) oraz w języku Swift (iOS). Przedstawiona zostanie również alternatywna metoda konstruowania aplikacji mobilnych za pomocą środowisk programistycznych (frameworków). Uczestnikom studiów dostarczona zostanie również wiedza i umiejętności konstruowania mobilnych, responsywnych witryn internetowych.
Aplikacje studenckie będą uruchamiane i testowane na udostępnianych indywidualnie każdemu studentowi smartfonach: Galaxy S6 Edge oraz iPhone 5.
Absolwent studiów posiada aktualną wiedzę o zasadach projektowania interfejsów,  językach i środowiskach programowania oraz metodach testowania aplikacji mobilnych funkcjonujących na platformach Android i iOS. Wiedzę tę uzyskuje w trakcie 136 godzin wykładów prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Uzupełnić i poszerzyć tę wiedzę o umiejętności praktyczne pozwalają zajęcia laboratoryjne i projektowe w wymiarze 136 godzin. W trakcie tych zajęć absolwent studiów podyplomowych nabywa umiejętność posługiwania się zintegrowanymi środowiskami programistycznymi (Android Studio, Xcode) oraz poznaje w praktyce zasady projektowania i programowania responsywnych aplikacji mobilnych oraz ich uruchamiania i testowania na indywidualnych stanowiskach laboratoryjnych. Dodatkowo przekazywane są praktyczne informacje o zasadach umieszczania aplikacji mobilnych w przestrzeni publicznej oraz podstawach działań marketingowych.

Sylwetka absolwenta: pobierz sylwetkę absolwenta »

Adresaci: preferowane są osoby z wykształceniem informatycznym, technicznym i ekonomicznym.

Kierownik studiów: doc. dr inż. Krzysztof Waśko, e-mail: krzysztof.wasko@pwr.edu.pl

Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (272 godzin zajęć + 30 godzin praca końcowa) i odbywają się systemem zaocznym (zjazdy w soboty i w niedziele, 8 zjazdów w semestrze, zazwyczaj 2 razy w miesiącu).

Program kształcenia i plan studiów podyplomowych: Program» 

program edycji 6 w trakcie modyfikacji

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz specjaliści w danej dziedzinie.
Pobierz nazwiska wykładowców »

Miejsce: Zajęcia odbywać się będą w salach wykładowych Politechniki Wrocławskiej.

Terminy zajęć:

Limit miejsc: 32

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów.

Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Termin zgłoszeń: rekrutacja zawieszona ze względów organizacyjnych

Cena: 2 x 3250 zł = 6500 zł
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:
Anna Nowak
anna.e.nowak@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 17
pokój 120

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję