Dział Kształcenia Podyplomowego

Technologie Internetowe 21

Edycja 21 

Strona www »

Organizatorzy: Wydział Informatyki i Telekomunikacji oraz Dział Kształcenia Podyplomowego 

Cel studiów: Celem studiów jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i praktycznych umiejętności przydatnych w zakresie projektowania i programowania aplikacji webowych oraz responsywnych, multimedialnych serwisów internetowych z dostępem do baz danych. Słuchacze otrzymują również wiedzę i nabywają umiejętności administrowania i zapewnienia bezpieczeństwa serwisów, serwerów i internetowych portali informacyjnych.

Program obejmuje 224 godzin zajęć, rozłożonych na dwa semestry. W pierwszym semestrze zajęcia dotyczą podstaw technologii obiektowych, podstaw baz danych, konstrukcji witryn WWW, programowania obiektowego w Javie oraz zarządzania serwerami i aplikacjami webowymi.

Absolwent studiów podyplomowych „Technologie internetowe” nabędzie umiejętności posługiwania się wiedzą na stanowiskach pracy:

  • projektant i programista serwisu WWW,
  • projektant i programista aplikacji webowych,
  • analityk w zakresie bezpieczeństwa sieci i systemów webowych,
  • administrator serwisu WWW,
  • administrator internetowych portali informacyjnych.

Adresaci: Studia są przeznaczone dla osób posiadających dyplom wyższej uczelni i pracujących w firmach, uczelniach, szkołach, przedsiębiorstwach wymagających stosowania nowoczesnych technik komputerowych w codziennej pracy, zarządzaniu i promocji.

Od słuchaczy wymagana jest umiejętność obsługi komputera. 

Idealni kandydaci, to osoby posiadające podstawową wiedzę informatyczną, umiejętność programowania na poziomie studiów inżynierskich, ekonomicznych lub równoważnych i zamierzające uzupełnić swoją wiedzę o elementy informatyki z dziedziny nowoczesnych technologii internetowych.

Studia wyróżnają się dużą ilością zajęć laboratoryjnych, podczas których słuchacze mają możliwość praktycznego sprawdzenia nabytej wiedzy.

Wszystkie zajęcia (oprócz prawdopodobnie wykładów na pierwszym zjeździe) będą prowadzone za pomocą dostępnych systemów telekonferencyjnych

Kierownik studiów: dr inż. Dariusz Konieczny telefon: 71 320-36-02, e-mail: dariusz.konieczny@pwr.edu.pl 

Czas trwania: zajęcia trwają dwa semestry (224 godzin zajęć + 30 godzin praca końcowa) i odbywają się systemem zaocznym (zjazdy w soboty i w niedziele,zazwyczaj dwa razy w miesiącu).

Program kształcenia i plan studiów podyplomowych: pobierz program studiów »

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz specjaliści w danej dziedzinie.

Miejsce: W związku z nowych rozporządzeniem rektora wszystkie zjazdy odbędą się w formie zdalnej.
Do słuchaczy rozesłany jest/będzie email z informacjami jak się przygotować
na pierwszy zjazd

Terminy zjazdów: plan»



Limit miejsc: 32

Warunki rekrutacji: Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich). Preferowane sa osoby z wykształceniem informatycznym, technicznym i ekonomicznym.

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Termin zgłoszeń: 

Cena: 2 x 2750 zł = 5500 zł
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:
Maria Kuriata
maria.kuriata@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 14
pokój 118

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję