Dział Kształcenia Podyplomowego

Systemy zarządzania i nowe technologie w energetyce i ciepłownictwie

Edycja 9

Organizatorzy:
Wydział Mechaniczno-Energetyczny oraz Dział Kształcenia Podyplomowego 

Cel studiów: celem studiów jest dostarczenie słuchaczom wiedzy przydatnej w umiejętnym zarządzaniu przedsiębiorstwem energetycznym i w prognozowaniu jego rozwoju w warunkach gospodarki rynkowej. Program studiów obejmuje 210 godzin zajęć zorganizowanych oraz przygotowanie pracy końcowej. Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów i ćwiczeń audytoryjnych. Szczególny nacisk położony zostanie na istotne problemy współczesnych technologii racjonalizujących wytwarzanie, dystrybucję i zużycie różnych postaci energii z uwzględnieniem aspektu prawno-ekonomicznego. Praca końcowa polegać będzie na samodzielnym opracowaniu, pod kierunkiem promotora, wybranego zagadnienia dotyczącego - jeśli to możliwe - problemów macierzystego przedsiębiorstwa słuchacza.

Sylwetka absolwenta:

Adresaci: studia mają charakter dydaktyczno-praktyczny i przeznaczone są głównie dla kadry kierowniczej wyższego i średniego szczebla oraz kadry inżynierskiej w przedsiębiorstwach energetyki zawodowej, ciepłownictwa i pionów energetycznych w przedsiębiorstwach przemysłowych w Polsce.

Kierownik studiów: dr inż. Andrzej Tatarek, e-mail: andrzej.tatarek@pwr.edu.pl

Czas trwania: zajęcia trwają 2 semestry (210 godzin) i odbywają się systemem zaocznym (zjazdy w soboty w godz. 9.00-18.00 i w niedziele w godz. 9.00-15.00).

Program kształcenia i plan studiów podyplomowych: pobierz program studiów »

Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Wykładowcy: zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz specjaliści w danej dziedzinie.
Pobierz nazwiska wykładowców »

Miejsce: zajęcia odbywać się będą w salach wykładowych Politechniki Wrocławskiej.

Terminy zajęć: 

Limit miejsc: 30

Warunki rekrutacji: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów.

Warunek przyjęcia: na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).

Formalne warunki rekrutacji oraz wymagane dokumenty dostępne w zakładce Rekrutacja »

Termin zgłoszeń:

Cena: 
Opłatę za studia podyplomowe wnosi się w dwóch ratach przed dniem rozpoczęcia każdego semestru.

Kontakt:
Anna Nowak
anna.e.nowak@pwr.edu.pl
tel. 71 340 75 17
pokój 120

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję